Yeni bir kan grubumuz oldu

İstanbul’da girdiği ameliyatın ardından, “Beynindeki tümörü aldık, kurtuldun” diye eve gönderilen hasta, ağrılarının devam etmesi üzerine bir başka hastanede yaptırdığı incelemede söz konusu tümöre hiç dokunulmadığını öğrendi.

“Bana sanal tümör ameliyatı yaptılar” İstanbul’da geçirdiği operasyonun ardından, “Beynindeki tümörü aldık, kurtuldun” denilerek eve gönderilen avukat Halil Sütlü’nün iddiası bu.

Boyun ağrısı şikayeti ile geçtiğimiz yıl haziran ayında doktora giden Halil Sütlü, beyninde tümör olduğunu öğrendi.

Üsküdar’da özel bir hastanede MR’ı çekilen Sütlü’ye, Doçent Doktor B.A. beyninin tehlikeli bir bölgesinde iyi huylu bir tümör olduğunu ve tümörün alınması gerektiğini söyledi.

Doktarların bu bilgiyi vermesinin ardından Sütlü, bir ay sonra ameliyat olmaya karar verdi.

44 yaşında iki çocuk babası Sütlü, Temmuz ayında doktorlar H. S. ve B. A. tarafından ameliyata alındı. Sütlü’nün iddiasına göre ameliyat sonrası doktorlar, beynindeki tümörün tamamen alındığını söyledi. Sütlü bu ameliyat için 15 bin TL ödedi.

“Görme bozukluğu nedeniyle tekrar doktora gitti”

Ameliyatın ardından yaklaşık bir ay sonra görme bozukluğu yaşayan Sütlü, yeniden kendisini ameliyat eden doktor B. A’nın yanına gitti. Sütlü’yü muayene eden doktor B. A, ameliyatın çok iyi geçtiğini ve her şeyin normal olduğunu söyledi.

“Tümörün alınmamış” cevabı

Ağrılarının geçmemesi üzerine Halil Sütlü, başka bir hastanede doktora gitti. Burada yeniden MR’ı çekilen Sütlü’nün iddiasına göre, yapılan ameliyatta beynindeki tümöre hiç dokunulmadığını belirtildi.

Yapılan tetkiklerin ardından Sütlü, yeniden ameliyata alındı ve beynindeki tümör alındı.

İfade veren doktorlar: “Tümör kısmen alındı”

Bir süre tedavinin ardından iyileşen Sütlü, ilk ameliyatını yapan hastane ve doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Soruşturma başlatan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, hastane yetkilileri ve iki doktorun şüpheli sıfatıyla ifadesini aldı.

Hastane yetkilileri ve doktorlar, beyinciğin ödemli olduğu, tamamen alınmasının hayati risk oluşturacağını belirttiler. Bu nedenle tümörün kısmen alındığı belirten doktorlar, bu bilgilerin de ameliyat sonrası hastaya bildirildiğini iddia ettiler.

Hasta Halil Sütlü de soruşturma kapsamında ‘şikayetçi’ sıfatıyla ifade verdi.

Sütlü, beynindeki tümörün alınmadığını ve kendisinin kandırıldığını belirterek sorumlular hakkındaki şikayetini tekrarlardı.

Savcı Adli Tıp’tan rapor istedi

Savcılık, şikayetçinin beyninde tümör olup olmadığı, ameliyatlarda tümörün alınıp alınmadığını konusunda Adli Tıp Kurumu’ndan rapor istedi. Savcılık Adli Tıp’tan gelecek raporu bekliyor. Sütlü, hastane yetkilileri ve doktorları aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’na da şikayet etti.

“Başka insanlar mağdur olmasın”

Halil Sütlü, “2. Ameliyattan önce bu tümörün yerinde durduğunu öğrenince başka insanların da mağdur olmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı’na ve Emniyet teşkilatına ihbarda bulundum. Benim yaşadığım olay bir mucize eseri ortaya çıktı” diye konuştu. 

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: