Hülya Avşar Ankara Yolcusu

Gezi Parkı olayları için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu isteyen Hülya Avşar’ın talebine olumlu yanıt geldi: “Perşembe günü Ankara’ya gideceğim, saat 13.00 ile 15.00 arasında görüşme yapacağız.”

Günlerdir süren Taksim Gezi Parkı eylemiyle ilgili yorum yapmadığı için eleştirilen, tepkilere “Bu iş Gezi Parkı’nda hatıra fotoğrafı çektirmekle olmaz, Başbakan’la görüşmek gerek” diyerek yanıt veren Hülya Avşar’ın Twitter’dan dile getirdiği Başbakan’la görüşme talebine yanıt geldi. Önceki akşam Tarabya’da restoran çıkışı görüntülenen ünlü sanatçı, Başbakanlık’tan talebiyle ilgili olumlu bir geri dönüş aldığını açıkladı.

İYİ HAZIRLANDIM

Hürriyet’e konuşan sanatçı, perşembe günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşeceğini söyledi: “Başbakan’dan halk tarafından yıllardır tanınan bir sanatçı olduğum için beni kabul etmesini istedim, kendisiyle konuşmak istediğimi belirttim. Başbakanlık’tan cevap geldi. Perşembe günü Ankara’ya gideceğim, saat 13.00 ile 15.00 arasında görüşme yapacağız. Beni kabul etmesine çok sevindim.” Avşar, Başbakan’a halkın isteklerini anlatacağını ve görüşme için iyi hazırlandığını belirtti: “Danışmanları tabii ona her şeyi daha iyi anlatıyordur ama ben de yıllardır halkın içerisinde olan, halkı tanıyan bir sanatçı olarak kendisiyle konuşmak istedim. Çok güzel hazırlandım.”

Sanatçı taraf olmaz

Restoran çıkışı gazetecilerle konuşan Hülya Avşar, sanat dünyasından kendisine destek gelip gelmediği sorusuna “Hayır, gelmedi. Zaten öyle bir şey istemiyorum” yanıtını verdi. Avşar, “Gezi Parkı’nı ziyaret edecek misiniz?” sorusu üzerine de şöyle konuştu: “Sanatçı olarak oraya gitmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. Sanatçının her zaman yapıcı olması, taraf olmaktan çok barıştan yana olması gerekir. Onun için gitmiyorum ama onlara da hak vermiyor değilim. Sonuna kadar arkalarındayım. Bunun bir orta yolunu bulmak zorundayız. Oraya gittikten sonra orta yolu bulmak biraz zor olur düşüncesiyle ortada kalmayı tercih ediyorum.” Gezi Parkı eylemine destek veren Beşiktaş’ın Çarşı grubuna da selam yollayan Hülya Avşar, “Beşiktaşlı olduğum için çok mutluyum” dedi.

Reklamlar

Etiketlendi:,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: